Zdobný roh KELTIC

Zdobený roh s motivy maskaronů. Cínová originální montáž.

Nákončí rohu je uzavřeno ve špici, ručně tvarovanou na každý kus.

Obsah 0,5 litru.

6 dní
2 510 Kč
Kategorie: Rohy

Zdobení rohů, jako velice pracná a unikátní disciplína, se kterou jsme začali již před 20 lety. Unikátnost této techniky spočívá v originalitě a jedinečnosti tvarů jednotlivých rohů. Ke každému je tedy třeba přistupovat tak, jako kdybychom vytvářeli první kus. Montáž musíme nahrubo spojit pájením a poté sundat a opracovat. Po všech krocích ( broušení, cizelování, leštění, patinování a voskování a znovu leštění ) můžeme vsadit a přilepit roh. Stále dbát co nejpřesnějšího respektování tvaru rohu. 

Mascaron nebo maska je ornament obecně představuje masku, s apotropaickou funkcí ( Adjektivum apotropaic (od řeckého apotropein , „odvrátit se“)  aplikuje se na to, co odvrátí smůlu, odvrátí zlé vlivy.  

Často jsou připevněny ke klínu od okna nebo dveří nebo k překladu nebo modillionu . Některé masky připevněné k fontáně chrlily vodu.

Byl to velmi oblíbený prvek všech slohů, od antické přes gotiku, renesanci, baroko až po secesní sloh v architektuře i jinde.

V Anglii se Zelený muž pokládal za keltského boha plodnosti a úrody, který byl v předkřesťanských dobách uctíván průvodem tančících dívek.

Zpět do obchodu