Stojánek na fotografii DVĚ RUCE

Velmi originální stojánek na fotografii z cínových rukou, krásně vypracované do detailů. CÍNOVÁ PLASTIKA DVĚ RUCE.

JEDINEČNÝ DÁREK K CÍNOVÉ SVATBĚ, TEDY K 10. VÝROČÍ. 

 

 

Skladem
1 650 Kč

 

Výjimečný cínový odlitek RUKA, který jsem odlila unikátní metodou, dnes již velmi ojedinělou, metodou gravitačního odlévání kovů. Cín roztavím na potřebnou teplotu, kterou ovlivňují všechny složky slitiny. K cínu do slitiny nejvíce používám stříbro a měď. Po roztavení cínu musím velmi rychle potřebné množství nalít do formy, kterou jsem sama vytvořila a dobře předehřála. Takto odliji potřebné odlitky, které následně spojím velmi pevně pájením. Všechny sváry, jsou-li nutné, v dalším kroku zabrušuji a retušuji. Následně celý objekt obrousím, cizeluji, někdy tepám a poté leštím mědí, nerezem či achátem.

 

Dále po leštění patinuji a voskuji svým speciálním sochařským voskem a po zaschnutí znovu vosk zaleštím. Taktéž patina je mou specialitou a sama si ji vařím.

 

Přibližná velikost cca 7 x 5 cm. RUKA je ručně litá z potravinářského cínu a váží 150 gramů. Odlito, leštěno, patinováno a voskováno, znova leštěno. Ošetřeno antioxidantem.

 

Jsem držitelem značky Regionální produkt Český ráj.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola