file:///C:/Users/laden/Desktop/pinterest-7770d%20(1).html

Petrolejová lampa NAD KŘÍDLY GRYFŮ

Petrolejová lampa na aromatické oleje je vyrobena dle vlastního návrhu naší dílny. Bazénka z ručně foukaného skla barvy ZELENÉ CHAMPAGNE  a nebo V BARVĚ ČIRÉ. Je zdobena cínovou obrubou, spojenou letováním s cínovými gryfy, je pevně přiletována k jejich křídlům, která jsou i vzájemně spojena v jednu pevnou, masivní nohu lampy.

2 měsíce
3 800 Kč
Kategorie: OSVĚTLENÍ

Lampa je velmi vhodná i k zahradnímu posezení, kdy nemusíme mít strach, že ji vítr převrátí. 

SKLO JE MOŽNÉ OBJEDNAT POUZE  V ZELENÉ A KŘIŠŤÁLOVÉ BARVĚ! ( vzorek čirého skla je na 4. fotografii, která je jinak pouze ilustrační )

Výška lampy bez křišťálového cylindru je cca 18 cm.

GRYF je bájný tvor, jehož mytologický původ sahá přinejmenším do 7. století př. n. l. Často je zobrazován se lvím trupem, zadníma nohama a ocasem, a s orlí hlavou, krkem, křídly a pařáty. Gryf byl ochráncem zlatých pokladů a dolů v oblasti Střední Asie. Původně starověké skytské božstvo bylo pak přejato středověkou mytologií a heraldikou. (Wikip.)

Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti.

LAMPU HOŘÍCÍ V INTERIÉRU NIKDY NENECHÁVEJTE BEZ DOZORU !!!

Zpět do obchodu