Mísa S GRYFY

Kamenná mísa z aragonitu, misky jsou různě zabarvené, je to přírodnina, ručně opracována a vyleštěna v české dílně.

Horní průměr je cca 13 až 15 cm a výška misky je 4 až 5 cm. 

2 měsíce
3 520 Kč
Kategorie: Mísy a vázy

MISKA JE VHODNÁ NA OŘÍŠKY, POTPOURRI ČI KANCELÁŘSKÉ SPONKY, KVĚTINY ČI COKOLI JINÉHO ... Broušená miska z pákistánského onyxu aragonitu je vhodná též pro čištění a nabíjení polodrahokamů, rovněž pro ukládání drahých kamenů či šperků.

Broušená miska z pákistánského onyxu aragonitu (onyxový mramor) je skvělým dárkem pro každého milovníka kamenů. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, je každý kousek barevně trochu jiný.

Každý gryf váží 220 gramů, rozpětí křídel je, ve vyobrazeném stavu, 8.5 cm a výška sošky je cca 7 cm. Spojením tři gryfů vznikla pevná a masivní podstava s cínovým věncem navrchu. Celková váha bez kamene je 0,75 kilogramu kvalitního cínu.

Bylo odlito v naší cínařské dílně ze slitiny pewter, která je tavena dle staré anglické receptury. CELKOVÁ VÝŠKA OBJEKTU JE 9.5 CM. 

GRYF je bájný tvor, jehož mytologický původ sahá přinejmenším do 7. století př. n. l. Často je zobrazován se lvím trupem, zadníma nohama a ocasem, a s orlí hlavou, krkem, křídly a pařáty. Gryf byl ochráncem zlatých pokladů a dolů v oblasti Střední Asie. Původně starověké skytské božstvo bylo pak přejato středověkou mytologií a heraldikou. (Wikip.)

Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti.

 

Zpět do obchodu