Pohár MALTÉZSKÝ akvamarínový

POSLEDNÍ JEDINÝ KUS NA PRODEJ V TÉTO BARVĚ!!!!

Limitovaná edice V TÉTO MOŘSKÉ, BAREVNÉ VARIACI, doporučeno na červené víno.

Obsah je cca 150 ml.

6 dní
600 Kč
Kategorie: NÁPOJOVÉ SKLO

Ručně foukaný kalich má obsah 150 ml a celková výška je 12 cm.  Horní šířka poháru je  6 cm. Barva skla je  AKVAMARÍN, působivá, unikátní barva, která se objevovala na secesních vázách a dodnes září v každém interieru. 

 Cínová noha s jednoduchým košíčkem, litá gravitačně ze slitiny pewter. Odlitek je pečlilvě patinován, zavoskován a vyleštěn. Nakonec ošetřen antioxidačním přípravkem. 

Doporučujeme ruční mytí.

Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti. V tomto případě SnCu3.

Mám k nahlédnutí prohlášení o shodě, které zaručuje hygienickou nezávadnost mého zboží!!!!

Cena je za 1 pohár.

Modrá barva Zabarvení skla do modra se dosahuje pomocí kobaltu. Jedná se o nejstarší doložený způsob barvení skla. V polovině 16. století jako první zavedl v českých zemích výrobu foukaného skla z modré kobaltové skloviny Kryštof Schürer. Později se k oxidu kobaltu začaly přidávat další suroviny, čímž se dosáhlo široké palety modrých odstínů. Jednu z nejkrásnějších modrých barev poskytuje neodym, který je však velice drahý, a proto se používá pouze pro luxusní užitková skla.

VONDRUŠKA, V.: Sklářství, 2002, DRAHOTOVÁ, O.: Historie sklářské výroby...

Zpět do obchodu