Kategorie:
STOLOVÁNÍ > Mísy

MÍSA NAD KŘÍDLY GRYFŮ

Mísa, miska


Naše cena: 2300,-

Dostupnost v e-shopu: 15 DNŮ      
Katalogové číslo: 01


Kamenná mísa z aragonitu, horní průměr je  13 cm a výška misky je 4,5 cm. Každý kus je originální, ručně opracovaný v české dílně.

MISKA JE VHODNÁ NA OŘÍŠKY, KANCELÁŘSKÉ SPONKY, KYTKU ČI COKOLI JINÉHO ...

Každý gryf váží 200 gramů, rozpětí křídel je, ve vyobrazeném stavu, 8.5 cm a výška sošky je cca 7 cm. Spojením tři gryfů vznikla pevná a masivní podstava.  Bylo odlito v naší cínařské dílně ze slitiny pewter, která je tavena dle staré anglické receptury. CELKOVÁ VÝŠKA OBJEKTU JE 9.5 CM. 

 

GRYF je bájný tvor, jehož mytologický původ sahá přinejmenším do 7. století př. n. l. Často je zobrazován se lvím trupem, zadníma nohama a ocasem, a s orlí hlavou, krkem, křídly a pařáty. Gryf byl ochráncem zlatých pokladů a dolů v oblasti Střední Asie. Původně starověké skytské božstvo bylo pak přejato středověkou mytologií a heraldikou. (Wikip.)

Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti.

ARAGONIT je projektivní kámen, přiřazen elementu ohně a planetě Mars. Aragonit dodává energii a ve spojení s Matkou zemí, uzemňuje. Čistí  energetické blokády. Transformuje geopatogenní zóny. Učí nás trpělivosti, vstřícnosti, spolehlivosti, toleranci a přizpůsobivosti. Pomáhá v okamžicích napětí a tiší stavy neklidu. Chrání před citovým nátlakem a zlostí. Nabízí posilu a podporu. Vhodný pro meditace, podporuje duchovní růst, disciplinovanost a spolehlivost.  Uklidňuje, přináší koncentraci a rovnováhu. Stabilizuje základní (kořenovou) a zemskou čakru. Pomáhá ukotvovat lidi s přílišným sklonem k ,,létání v oblacích" v jejich vlastním těle.

Léčebné užití: šíří v těle energii, zahřívá. Má blahodárný vliv na stav kostí a zubů. Napomáhá ukládání vápníku v těle. Ulevuje od fyzických projevů bolesti a svalových křečí. Posiluje imunitní systém. Pomáhá proti nočnímu neklidu. Nošení Aragonitu v dlani nebo ve formě šperku uzemňuje. (Ad.:Nefertitis)

Zmírňuje stres, neklid a zmatenost. Utlumuje problémy páteře, žaludeční nervozitu, ekzémy a celkovou slabost.

Posiluje koncentraci, vnitřní klid a duchoví vývoj, též imunitní systém, trávicí trakt, kosti, klouby, zuby a pleť. Podporuje přeměnu látkovou.