Burgundský pohár modrý kouř

Odlévaný pohár z cínu a ručně foukaného skla.


Naše cena: 870,-

Dostupnost v e-shopu: 3 DNY      
Katalogové číslo: 02


Obrovský, TEMNĚ MODRÝ, téměř pullitrový pohár.  Autorský, ručně foukaný kalich na vysoké, cínové noze s mělkým košíkem, zdobeným florálními motivy lístků a ovoce. Spodní část nohy je zdobena krásně zvlněným a hlubokým reliéfem. Odlita je ze slitiny SnCu2. Tato historizující, masivní číše je vysoká cca 19 cm, obsah až po okraj je 450 ml a horní průměr skla je 9 cm. Barva skla je MODRÝ KOUŘ.

MODRÁ BARVA SKLA: Zabarvení skla do modra se dosahuje pomocí kobaltu. Jedná se o nejstarší doložený způsob barvení skla. V polovině 16. století jako první zavedl v českých zemích výrobu foukaného skla z modré kobaltové skloviny Kryštof Schürer.20 Později se k oxidu kobaltu začaly přidávat další suroviny, čímž se dosáhlo široké palety modrých odstínů. Jednu z nejkrásnějších modrých barev poskytuje neodym, který je však velice drahý, a proto se používá pouze pro luxusní užitková skla.   VONDRUŠKA, V.: Sklářství, 2002, DRAHOTOVÁ, O.: Historie sklářské výroby v českých zemích I. díl., 2005.

Sklo je ruční prací českých sklářů z Lužických hor.

MOŽNOST OBJEDNAT RŮZNÉ BARVY - Z ŘADY POHÁRŮ HARLEKÝN MŮŽETE VYBÍRAT PROZATÍM ZE 4 BAREV - NUTNO DOMLUVIT VE ZPRÁVĚ POD OBJEDNÁVKOU - INFORMOVAT SE O DOSTUPNOSTI BAREV.

Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti.