





Burgundský pohár křišťálový
Odlévaný pohár z cínu a ručně foukaného skla.
Obrovský, křišťálový, téměř pullitrový pohár. Autorský, ručně foukaný kalich na vysoké, cínové noze s mělkým košíkem, zdobeným florálními motivy lístků a ovoce. Spodní část nohy je zdobena krásně zvlněným a hlubokým reliéfem. Odlita je ze slitiny SnCu2. Tato historizující, masivní číše je vysoká cca 19 cm, obsah až po okraj je 450 ml a horní průměr skla je 9 cm. Barva skla je křišťál - neboli čirá klasika :)
Sklo je ruční prací českých sklářů z Lužických hor.
MOŽNOST OBJEDNAT RŮZNÉ BARVY - Z ŘADY POHÁRŮ HARLEKÝN MŮŽETE VYBÍRAT PROZATÍM ZE 4 BAREV - NUTNO DOMLUVIT VE ZPRÁVĚ POD OBJEDNÁVKOU - INFORMOVAT SE O DOSTUPNOSTI BAREV.
Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti.